אכילה מאוזנת בשיטת THD

 

שיטת THD תסייע לכם לאכול תפריט מגוון, טעים ומהנה הכולל גם מזונות אהובים עליכם.

תעשיית הדיאטות מתפתחת וגדלה, מדי יום מתפרסמות דיאטות שונות ומשונות שמטרתן לגרום לאנשים לרדת במשקל ולהרגיש טוב עם הגוף שלהם. התוצאות הן הפוכות - ככל שאנשים עושים יותר דיאטות הם עולים יותר במשקל ודימוי הגוף שלהם יורד.

 

לאור נסיוני עם מאות מטופלים בקליניקה, בעבודה בביה"ח תל השומר, מעייני הישועה, מרפאות וסטודיו לנשים ולאחר שזכיתי ללמוד ולהעמיק בתורתו המופלאה של בעל התניא, התברר לי שהפתרון מונח פה. וכך התפתחה השיטה החדשה שאיננה דיאטה. תזונה בשיטה זו לא מתבססת על צמצום מזונות או אוסרת על אכילת מזונות מסוימים אלא מלמדת כלים התנהגותיים המיועדים לעזור לאדם רגיל לאכול באופן טבעי. שיטת THD היא שיטה לאיזון האכילה עם מספר מוקדים:

 

נלמד להרכיב יחד ארוחה בצורה משביעה ומספקת לגוף את הצרכים שלו. נבין יחד איך הגוף עובד ומגיב למאכלים משונים. נתרגל הקשבה לגוף, ולתחושות רעב ושובע שאיבדנו בילדות. חיזוק תחושות רעב ושובע עוזר לנו לאכול רק כשגוף זקוק לכוח. כך לא נשכח לאכול ולא נכניס את הגוף למצב אגירה וסטרס. בנוסף נלמד איך לזהות שובע ולעצור. הבעיה הרווחת כיום היא שאנשים לא יודעים מתי לעצור וחשים שחייבים לסיים את מה שיש בצלחת. ברגע שנדע מתי לעצור נבין שאין חשיבות לכמות השומן בארוחה מאחר שמאכלים שומניים הם משביעים יותר. ומאכלים דלי שומן פחות משביעים ונצטרך לאכול מהם יותר על מנת לשבוע. כך שהגוף מאזן אותנו ועליו רק להקשיב לו ולשאול את השאלות הנכונות.

בנוסף נעבוד על התנהגויות של אכילה אוטומאטית, ואכילה בהיסח הדעת - בעמידה, תוך כדי עבודה על המחשב או בנהיגה. כך פחות מרגישים שובע ומגיעים בקלות לאכילה מיותרת. נלמד להתרכז במהלך הארוחה, להינות גם מהמתוקים ולאכול אותם נכון, במודעות, ללא רגשות אשם, בישיבה ובלי "לגנוב אותם על הדרך".

 

והמוקד הכי חשוב: נעבוד יחד על התמודדות עם אכילה רגשית במטרה להגיע למצב שבו מצבי הרוח לא משפיעים על האכילה שלך ו"המח שליט על הלב". נלמד לנהל דיאלוג אמיתי עם האוכל.

כידוע לכם, לא כל אכילה שלנו נובעת מתחושת רעב. האוכל הפך להיות מנגנון הגנה נהדר נגד תחושות לא נעימות כמו: עייפות, שעמום, עצב, תסכול. הוא מרגיע אותנו ומסיח דעתנו מפתרון הבעיה האמתית.

מעבר לכך, הגישה תעזור לך להבין שאין מזון מותר ואסור הכל מורכב מאבות מזון ויש לדעת לשלב אותם בצורה מאוזנת בתפריט כדי שנרגיש שובע, סיפוק והנאה

 

  

 

 

קבע עכשיו   

Thank You!

The form has been successfully sent.

שירי יום טוב 

דיאטנית קלינית

התאנה 1, כרמי הנדיב קרית מלאכי

טל': 052-8871391

מייל: shiri.yomtov@gmail.com

להזמנת הרצאה, יעוץ עסקי/אישי אני פה בשבילכם!

כתבו לי...