תזונה לנערות

מאת: שירי יום טוב

 

כל הורה רוצה ללמד את הילד המתבגר שלו לאכול בריא. אך הבעיה היא שבני נוער אינם רוצים להקשיב למה בריא עבורם ומה מזיק להם. לעומת זאת, מאוד מעניין אותם לדעת איך הם ייראו טוב יותר במכנס ג'ינס או איך העור שלהם ייראה חלק ונקי יותר, איך הם יכולים להשיג ביצועים טובים יותר בספורט או איך להרשים את המורה עם ציונים טובים יותר. בטיפול בבני נוער אצלי בקליניקה התהליך נעשה בשיתוף מלא עם ההורה, כשאחד העקרונות החשובים שמנחים אותי הוא יצירת מחויבות לתהליך אצל הנער/ה על ידי יצירת קשר אישי חם, הזמינות הגבוהה שלי כמטפלת גם מעבר למפגשים, וההתייחסות האישית לרגשות העולים בתהליך וליעדים שהנער/ה רוצה להשיג.                                                                                          

שיר – נערה בת 14 רקדנית. שכמעט נשרה משיעורי הריקוד שלה בשל עודף משקל חמור שסבלה ממנו. ניסתה בעבר דיאטות מכל הסוגים, הגיעה אלי מיואשת לאחר שמצאה שאינן יעילות עבורה. יחד בנינו תוכנית תזונתית נוחה ביותר, מותאמת לטעמיה והעדפותיה האישיים כנערה ספורטאית מתבגרת, שילבנו אימונים אישיים, וכבר אחרי חודש התוצאות היו מדהימות. שיר ירדה 6 ק"ג וכעבור חודשיים את ה- 10 ק"ג הנותרים ובכך הגיעה למשקל התקין וליעד שהגדירה לעצמה.  

 

אלי – נער בן 16 שסבל מפצעוני אקנה קשים, הערכה עצמית נמוכה ובעיות חברתיות, הגיע אלי כשהוא סובל מהשמנה, עם 25 ק"ג עודפים, מכור למזון מהיר ושתייה מתוקה. בנינו יחד תפריט בעל אופי דינמי ומשתנה משבוע לשבוע בהתאם להעדפות שלו. הגדרנו יעדים ותחנות ביניים, הוא נעזר בי במהלך השבוע בשיחות טלפון והתכתבויות חוזרות במייל במצבי התמודדות שונים שנאלץ לעבור. וכעבור חמישה חודשים לא רק שהצליח להגיע ליעד התזונתי שהגדרנו יחד אלא גם חיטב את הגוף ושיפר את ביצועיו הספורטיביים. תוצאות שתרמו משמעותית לשיפור הדימוי העצמי שלו ולהרגשת השמחה שמלווה אותו מאז.                                                                                                    

 

                           

    

 

 

הדסה – בת 12 לפני בת מצווה סובלת מסכרת נעורים שאינה מאוזנת, תת תזונה ועודף משקל קל. הגיעה אלי עם מטרה ברורה להצליח להיכנס לשמלת הבת מצווה. מצאנו שאחוזי השומן שלה מאוד גבוהים ומסת השריר נמוכה לגילה. הגדרנו יחד יעדים, בנינו תוכנית ושמרנו על קשר טלפוני ואינטרנטי במהלך השבוע. כעבור חודש הצליחה להפטר מהקילוגרמים העודפים ולהיכנס לשמלת הבת מצווה שכל כך רצתה, וכעבור שלושה חודשים הצלחנו לאזן את רמות הסוכר ולשפר את המדדים התזונתיים בבדיקות הדם.  אחוזי השומן ירדו מ40% ל- 22% תוך חצי שנה ובמקביל ראינו עליה קלה במסת השריר. כמו כן, הדימוי העצמי של הדסה השתפר פלאים ואתו מצב הרוח.

 

אשמח לעזור גם לך ולבתך,

שלך, שירי

 

קבע עכשיו   

Thank You!

The form has been successfully sent.

שירי יום טוב 

דיאטנית קלינית

התאנה 1, כרמי הנדיב קרית מלאכי

טל': 052-8871391

מייל: shiri.yomtov@gmail.com

להזמנת הרצאה, יעוץ עסקי/אישי אני פה בשבילכם!

כתבו לי...