כיצד לבחור דיאטנית? ומהי דיאטנית קלינית?

 

     מאת: שירי יום טוב דיאטנית קלינית

החלטת שאת רוצה לעבור תהליך של ירידה במשקל עם ליווי מקצועי פעם אחת ולתמיד, כמו שצריך ובלי לשחק יותר מידי עם הגוף. ועכשיו את מתלבטת מבין כל הפגישות ייעוץ והסדנאות המוצעות בשוק מה הכי מתאים לך?

אז עבורך ריכזתי מספר טיפים חשובים לקבלת ההחלטה הטובה ביותר:

 

1. מהי דיאטנית קלינית?

דיאטנית קלינית היא אשת מקצוע בתחום התזונה. בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה (B.Sc Nut.),שעברה הכשרה מקצועית  בבית חולים ובמסגרת קהילתית  אשר מקנה לה רישיון עבודה ממשרד הבריאות.

נסיון קליני זה מעניק לה את היכולת לעזור לך למנוע מחלות וחסרים ולהגיע לתוצאות הרצויות בצורה הבריאה ביותר, שתשמור על גוף ולא תפגע בו.

 

2. ותרי על ירידות מהירות במשקל, וחפשי אחר תהליך אמיתי לשינוי אורח חיים ולמידה של הרגלים חדשים.

דיאטה היא לא משהו שעושים כדי להיכנס לשמלת כלה או לפני ארוע ואחרי החגים. תרגום המילה דיאטה מיוונית הוא אורח חיים. כי אורח חיים נכון, אכילה מאוזנת, בחירת מאכלים בעלי ערכים תזונתיים טובים, יכולה להועיל לבריאותכם ולשפר את איכות חייהם. 

דיאטה לא יכולה להיות זבנג וגמרנו, זה לא יעזור אם תבחרו באיזו דיאטת כסאח  או דיאטה מהירה שבמסגרתה תורידו במהירות קילוגרמים רבים ובלי להתכוון  תהרסו לעצמכם  את הבריאות (וברוב המקרים, גם לא תצליחו לשמור על המשקל הנכון לאורך זמן, וזה מוכח). 

 

 

3. למה כדאי לבחור דווקא בדיאטנית?

דיאטנית מתעדכנת באופן שוטף בחומרים המקצועיים המתחדשים בתחום כמו מאמרים או מחקרים מדעיים ע"י השתתפות בכנסים והשתלמויות. נוסף על כך הייעוץ התזונתי הוא טיפול לכל דבר ולכן נדרשת ממנה היכולת ליצור תקשורת בינאישית טובה ויציבה עם המטופל כדי שהתהליך יהיה מוצלח. זאת ע"י ניסיון שנצבר עם שנות עבודתה ולימוד של גישות פסיכולוגיות שונות.

הדיאטנית משלבת בטיפול מצד אחד חומר מקצועי אמין ועדכני ומאידך תמיכה רגשית שבסופו של דבר הם הבסיס לתהליך בריא ומוצלח לשינוי אורח חיים ולמידה של הרגלים חדשים. 

 

4. למה חשוב לקיים פגישת היכרות לפני שמתחילים תהליך?

ברוב המקרים פגישת היכרות המתקיימת לפני הפגישה הראשונה בתהליך, עוזרת למטופלת להבין אם קיימת כימיה טובה בינה לבין המטפלת. גורם זה משמעותי להצלחת כל תהליך טיפולי כי הוא הבסיס לאוירה פתוחה בקליניקה, ולתחושה שמבינים אותך ומקשיבים לך ואת יכולה להעלות בשיחה קשיים והתמודדויות. פגישת היכרות רצוי לבקש מכל דיאטנית שמעוניינים להכיר את השיטה שלה ולבחון את ההתאמה ביניכן.

 

קבע עכשיו   

Thank You!

The form has been successfully sent.

שירי יום טוב 

דיאטנית קלינית

התאנה 1, כרמי הנדיב קרית מלאכי

טל': 052-8871391

מייל: shiri.yomtov@gmail.com

להזמנת הרצאה, יעוץ עסקי/אישי אני פה בשבילכם!

כתבו לי...